food4fun.sk

O lenivej jari

Vidiek a záhrada

02. 04. 2013Nepamätám si, či jar niekedy meškala viac, ako tento rok. Všetci ju netrpezlivo čakáme, najviac asi vodiči, ktorých nebaví každodenné čistenie auta od snehu, zľadovatelé cesty a výtlky, a záhradkári, ktorí by už radi mali v zemi špenát, reďkovky, hrach, či skoré zemiaky.
Ja mám pred sebou svoju druhú zahradkársku sezónu, preto sa tiež netrpezlivo neviem dočkať jej začiatku. Na záhrade však máme stále buď sneh alebo blato. Našťastie, sem tam sa nájde aj nejaký jarný kvietok.Prvé, začiatkom marca, vykukli snežienky. Snežienky zvyčajne kvitnú len pár dní, hneď ako teploty vybehnú hore, vädnú. Tento rok sa však vzhľadom na chladné počasie držia už mesiac. Aj keď už nie sú pekné ako začiatkom mesiaca, stále kvitnú roztrúsené po dvore.


V predzáhradke mi radosť robí čemerica, nádherná, bohato kvitnúca kvetina.


A rovnako aj krokusy/šafrany, ktoré som nasadila minulú jeseň.


Hladné včielky na prvých kvitnúcich kvietkoch.


Narcisy narástli strašne nízko - vľavo fotené 23.3., vpravo 24.3., ale rovnako to vyzeralo aj 31.3.2013.


Krokusy a snežienky v snehu, ktorý sa neustále vracia...


Veľkonočný veniec na jedných a na druhých dverách v dome. Ten vpravo som vlastnoručne uplietla z prútia, o ktoré som pripravila našu vŕbu pred domom.


A zvyšok ostrihaného prútia som dala do vázy a zľahka veľkonočne dozdobila.
Gýčovo farebné vajíčka sú výtvorom nášho krpca.


Danko počas výtvarnej akcie.

Na maďarskom trhovisku sme zohnali bahniatka a od jednej tetušky som kúpila aj zopár kraslíc. Oboje som nadekorovala v našej chodbe.

Aj keď to vonku stále nevyzerá na jar, verím, že príde. Verím tomu, že teplé dni prídu (dúfam, že skôr ako neskôr) a ja konečne vytiahnem motyku, hrable, semienka a začnem sadiť, siať, polievať a plieť. Tento rok mám väčšie záhradnícke pláne ako minulú sezónu. Dúfam, že bude rovnako úspešná, dúfam, že nás čaká pekná i keď oneskorená jar a ešte krajšie leto.

Komentáre k článku

Nikto ešte nepridal komentár k tomuto článku.

Pre pridávanie komentárov k článkom musíte byť prihlásený.